O programie OneTree

W roku 2016, ponad 40% turystów przyznało, że po zakończeniu urlopu nie są w pełni zadowoleni z obsługi hotelowej i realizacji wypoczynku. Grupa wiodących hoteli postanowiła w nowatorski sposób zbadać oczekiwania turystów.

Badania nad turystycznymi preferencjami Europejczyków rozpoczęły się w lutym 2015 roku. Sponsorem badania jest Eurorest Hotels.

Cele

Celem projektu OneTree Research – Badamy Świat jest opracowanie ogólnego schematu upodobań podróżniczych osób, które średnio raz w roku planują dłuższy wyjazd wypoczynkowy. Intencją akcji jest poprawa funkcjonowania usług turystycznych, które ankietowani określili jako najistotniejsze.

Cel ten zostanie osiągnięty poprzez analizę aktualnych preferencji turystów. Dzięki zebranym za pomocą innowacyjnej ankiety opiniom powstanie swoisty profil współczesnego podróżnika.

Aby w jak największym stopniu usatysfakcjonować turystów właściciele obiektów turystycznych pragną dowiedzieć się:
Jaki jest współczesny turysta? Aktywny czy stawiający głównie na relaks podczas wakacji? Pragnie zdobywać wiedzę, studiować przewodniki i zabytki, a może jego celem jest odprężenie i relaks?

Dzięki tej inicjatywie będzie można rozwinąć obszary, które ankietowani cenią sobie najbardziej podczas wypoczynku.

Innowacja

Klasyczne formularze i ankiety kojarzą się ludziom ze żmudnym i czasochłonnym kwestionariuszem. Podczas jego wypełniania są spięci, a przez to udzielają odpowiedzi niezgodnych z prawdą. Dlatego w naszym badaniu postawiliśmy na formę innowacyjnego, przyjemnego testu, który przenosi myśli ankietowanego w stronę jego upragnionego wypoczynku. Nowoczesna ankieta OneTree to połączenie przystępnego tekstu ze zdjęciami, które działają na wyobraźnię ankietowanego, pozwalają mu się rozluźnić oraz wybrać najbliższą jego odczuciom, szczerą odpowiedź.

Motywacja

Aby dodatkowo zachęcić do udziału w programie, sponsor badania przeznaczył określoną pulę voucherów uprawniających do 5 bezpłatnych noclegów w wybranym obiekcie z katalogu hoteli. Dzięki niemu osoba kończąca badanie będzie mogła urzeczywistnić swoje marzenia o idealnym wypoczynku. Voucher jest ważny 6 miesięcy od daty wystawienia.

WEŹ UDZIAŁ W BADANIU